Blog

Konopie w profilaktyce zdrowotnej

by in Baza wiedzy 22 lipca 2019

Szeroki wybór prozdrowotnych olejków konopnych oraz liczne artykuły spożywcze stanowiące doskonałe uzupełnienie codziennej diety pozwalają nam by w pełni zadbać o nasze zdrowie i odpowiednio przygotować nasz organizm do zmierzenia się z ewentualnymi problemami, które może napotkać.

Jaki olejek konopny w wybrać?

Rozpoczynając swoją przygodę z olejkami konopnymi bądź poszukując produktu o działaniu profilaktycznym, błędem będzie sięgnięcie po olejek o wyższym stężeniu kannabidiolu (CBD) niż 5%.

Dlaczego? Ilość kannabinoidów znajdująca się w 10 ml buteleczce serii Original 2,5% oraz 5% czy też w 150 ml buteleczce 1000 mg CBDjest w zupełności wystarczającą ilością by kompleksowo zadbać o swój układ endokannabinoidowy, a tym samym swoje zdrowie w przypadku:

 • obniżonej odporności
 • nadmiernego stresu
 • problemów ze snem
 • odczuwania niewielkiego bólu
 • nadmiernego łaknienia

Wybór olejków konopnych o stężeniu wyższym niż 5% (seria Natural Effect) wiąże się oczywiście z wyższą ceną. A czemu zaoszczędzonych pieniędzy mielibyśmy nie zainwestować w pozostałe produkty konopne, które po za dobroczynnymi fitokannabinoidami, dostarczą nam także mnóstwo innych, niezwykle cennych składników odżywczych? 

Doskonałe uzupełnienie codziennej diety

Produkty spożywcze z konopi włóknistych (Cannabis sativa L.) charakteryzują się wysoką zawartością cennych składników odżywczych. Bogate w białko, błonnik, Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (w tym Omega 3-6-9), fitosterole, witaminy E, A, B i K oraz pierwiastki takie jak wapń, cynk, fosfor, żelazo oraz magnez są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety.

 1. Olej konopny BIO – wysoka zawartość NNKT (Omega 3-6-9), witaminy E, A, B i K, wapń, cynk, fosfor, magnez
 2. Nasiona konopne łuskane BIO – wysoka zawartość białka, błonnika, kwasów Omega 3-6-9, ), witaminy E, A, B i K, wapń, cynk, fosfor, magnez
 3. Nasiona konopne niełuskane BIO – wysoka zawartość błonnika, białka, kwasów Omega 3-6-9, ), witaminy E, A, B i K, wapń, cynk, fosfor, magnez
 4. Białko konopne BIO – wysoka zawartość białka (51%), Omega 3, magnezu, żelaza, manganu oraz cynku
 5. Kawa Ground Coffee – wysoka zawartość kannabinoidów, flawonoidów oraz terpenoidów, potasu, kofeiny
 6. Herbata Hemp Flower Tea – wysoka zawartość kannabinoidów, flawonoidów oraz terpenoidów

Kompleksowo zadbaj o swoje zdrowie.

Konopie to wspaniałe rośliny, z których powstałe produkty idealnie sprawdzają się w profilaktyce zdrowotnej. Wprowadzając konopie włókniste (Cannabis sativa L.) do swojej codziennej diety, warto pomyśleć nie tylko o olejkach zawierających kannabidiol (CBD) w niewielkim stężeniu ale też o bogatych w wartościowe dla naszego zdrowia składniki odżywcze artykułach spożywczych.

Należy jednak pamiętać, że olejki konopne o wyższych stężeniach kannabidiolu doskonale mogą nas wspomóc w terapii rozmaitych chorób i dokładnie takie jest ich docelowe przeznaczenie.