Blog

Jaki olejek konopny wybrać i jak go efektywnie dawkować?

by in Baza wiedzy 27 lipca 2019

Jak dobrać odpowiednie stężenie olejku konopnego? Który olejek z oferty INNUBIO będzie dla mnie odpowiedni? Jak dawkować olejek konopny oraz w jaki sposób go aplikować?
Jak dobrać odpowiednie stężenie olejku?

W opisie każdego olejku konopnego znajdującego się w ofercie INNUBIO znajduje się informacja dotycząca ilości kannabidiolu w miligramach znajdującej się w jednej kropli olejku. Jest to jedyny właściwy punkt odniesienia przy ustalaniu odpowiedniej dla siebie dawki.

Przyjrzyjmy się poniższemu przykładowi:

Pan Jan po kilku dniach ustalania odpowiedniej dla siebie dawki zauważył, że jego problemy zdrowotne zaczynają znikać po zastosowaniu 4 x dziennie 4 kropli olejku konopnego INNUBIO Original 2,5%.

Pan Jan zażywał więc 16 kropli olejku konopnego dziennie, co powodowało, że mimo iż produkt był niezwykle skuteczny wystarczał on jedynie na niecałe 2 tygodnie suplementacji.

1 kropla olejku Original 2,5% zawiera 1,25 mg CBD.

4 krople olejku Original 2,5% zawierają 5 mg CBD.

5 mg CBD znajduje się także w 1 kropli olejku Natural Effect 10%.

Pan Jan zmienił więc olejek z Original 2,5% na Natural Effect 10%.

Stosuje go 4 x dziennie po 1 kropli olejku dostarczając do swojego organizmu tę samą ilość kannabidiolu (CBD) w miligramach oraz osiągając te same, zadowalające go rezultaty.

Olejek Natural Effect 10% wystarczy mu na niemal 8 tygodni suplementacji.

Kiedy mamy zamiar zacząć stosować olejki konopne warto rozpocząć od stężeń niższych i ustalić odpowiednią dla siebie dawkę kannabidiolu (CBD) w miligramach. Następnie w miarę potrzeby możemy przejść na wyższe stężenie, tym samym zmniejszając ilość aplikowanych kropli olejku i jednocześnie zwiększając wydajność 1 buteleczki olejku konopnego.

Który olejek jest dla mnie odpowiedni?

Seria Original 

Idealne produkty na start, dla osób poszukujących innowacyjnych i sprawdzonych rozwiązań medycyny naturalnej, o wyraźnym, prozdrowotnym działaniu. W momencie kiedy chcemy profilaktycznie zażywać kannabinoidy wybór serii Original będzie jak najbardziej odpowiedni.

Seria Natural Effect 

Przeznaczona jest dla osób zmagających się z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Szeroki wachlarz właściwości prozdrowotnych, wysokie stężenia kannabidiolu (CBD) oraz pełne spektrum naturalnie występujących kannabinoidów, flawonoidów oraz terpenoidów czynią olejki Natural Effect topowymi produktami na światowym rynku konopnym.

Seria Hemp RAW 

Skierowana jest do osób borykających się ze stanami zapalnymi.

Seria Active Zero 

Przeznaczona jest dla sportowców, biznesmenów, kierowców, osób uczących się oraz wszystkich tych, którzy w trakcie biegu dnia codziennego potrzebują dodatkowej koncentracji, pobudzenia i zwiększenia swoich możliwości. Ze względu na brak tetrahydrokanabinolu, Active Zero może być stosowany przez urzędników państwowych oraz zawodowych kierowców – wynik testu narkotykowego na obecność THC będzie negatywny, a tym samym dla nas korzystny.

Jak dawkować olejek konopny?

Dawka jest sprawą indywidualną każdej osoby, ze względu na zróżnicowane predyspozycje układu endokannabinoidowego.

Należy jednak przyjąć, że olejek dawkujemy co 6 godzin, 4 razy dziennie, bądź 3 razy dziennie zwiększając ostatnią dawkę bezpośrednio przed snem.

Informacja dotycząca zalecanej dawki, znajdująca się na etykiecie produktów INNUBIO odnosi się do dawki profilaktycznej i nie powinna stanowić punktu odniesienia w indywidualnym planie suplementacji.

Jak aplikować olejki konopne?

Olejki konopne aplikujemy pod język. Najwygodniej będzie to zrobić przed lustrem, gdzie mamy możliwość dokładnego policzenia umieszczanych pod językiem kropli.

Zaaplikowane krople olejku należy przytrzymać pod językiem przez minimum jedną minutę.

Wysoka biodostępność olejków konopnych INNUBIO sprawia, że wchłaniają się niezwykle szybko, a efekty mogą być odczuwalne już po kilkunastu minutach.